Co s sebou


Plánované odjezdy na tábor (2014):

I. turnus (28. 6. – 12. 7.)          9,00 hod., hl. vedoucí Jiří Bozděch, zástupkyně Vlaďka Kolářová

II. turnus (26. 7. – 9. 8.)           14,00 hod., hl. vedoucí Martina Lancmanová, zástupkyně Mirka Kotlasová

 

Místo odjezdu: metro STRAŠNICKÁ, ulice V Olšinách směrem ven z Prahy, odjezdová stání pro busy (viz odkaz níže), sraz nejpozději 15 minut před odjezdem.

Návrat do Prahy je vždy v poslední den příslušného turnusu v cca 13 hod. na stejné místo (čas popř. místo může být upřesněno při odjezdu na tábor).

 

Fotomapa odjezdového místa zde: http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=133235136@y=135897472@z=17

 

 

U odjezdu je nutno odevzdat vyplněný formulář „Prohlášení rodičů“! Možno vytisknout zde.

 

Výtah z detailních pokynů, které dostávají rodiče písemně před táborem:

 

Minimální povinná výbava dítěte na tábor:

·        oblečení: dostatečný počet spodního prádla na celou dobu pobytu, ponožky, kapesníky, trička, svetr či mikina, větrovka, dlouhé kalhoty, šortky, pyžamo, pláštěnka, letní čepice, šátek, plavky, turistické oblečení, oblečení do lesa

·        obuv: holínky, tenisky, další alespoň jedny boty na přezutí, jedny lehké boty (sandály n. pantofle)

·        hygienické potřeby – mýdlo v krabičce, kartáček a pasta na zuby, příp. kelímek k čištění zubů, hřeben, krém na opalování, 2 ručníky, žínka, šampón na vlasy

·        léky (pokud má dítě nějaké předepsané) s přiloženým popisem používání

·        dobrý spací pytel

·        funkční baterka

·        plastová uzavíratelná láhev na pití (0,5 - 1 l)

·        brýle proti slunci

·        pro neplavce rukávky nebo kruh

·        psací potřeby, zápisník

·        pro menší děti korespondenční lístky nebo pohledy se zpětnou adresou (na táboře je také možnost zakoupení originálních táborových pohlednic)

Před táborem, prosíme, ostříhejte dětem nehty na nohou a rukou!

 

Další doporučená výbava:

·        zavírací nůž

·        nůžky

·        pro starší děti batoh (na putování)

·        repelentní přípravek

·        několik spínacích špendlíků, šitíčko

·        hudební nástroj, příp. maska na karneval

·        účastníci 2. turnusu tričko na potisk

Všechny věci dětí (zejména malých dětí) zřetelně označte (nejlépe centrofixem), pořiďte jejich seznam a přiložte k věcem.

Kapesné dejte dětem dle uvážení, doporučená je částka cca 300 Kč na občerstvení a jiné drobné výdaje na výletech apod. V táboře děti peníze nebudou potřebovat, nedávejte proto dětem s sebou větší částky, ani jiné cennosti.

POZOR! Vzhledem k platbám u lékaře na pohotovosti při eventuálním ošetření dítěte budeme muset tyto poplatky hradit z kapesného dětí, jakýkoliv jiný způsob (zpětná platba apod.) není možný. Potvrzení o zaplacení poplatku bude mít samozřejmě dítě po návratu z tábora u sebe. V případě větších plateb Vás budeme ihned kontaktovat.

 

Výbava na cestu:

·        baťůžek (hodí se i na výlety) nebo jiné příruční zavazadlo s lehkou svačinou, pitím na cestu a pláštěnkou (stravování v táboře začíná obědem)

·        igelitový sáček pro případ nevolnosti

 

Ubytování:

Děti jsou ubytovány v dřevěných čtyřlůžkových chatičkách, starší děti ve stanech s podsadou a pevným lůžkem. K dispozici jsou dětem deky, polštářky a lůžkoviny (čisté prostěradlo a povlak na polštářek), v případě chladného počasí jsou k dispozici další deky. Děti spí z hygienických důvodů ve vlastních spacích pytlích.

Stravování:

Stravování je 5 x denně (zesílená snídaně + přesnídávka, oběd, odpolední svačina, večeře) ve vlastní táborové jídelně v pevné zděné budově, která může být dle potřeby vytápěna. Ke všem jídlům a po celý den jsou dětem k dispozici nápoje (čaj, šťáva).

 

Další důležité pokyny pro rodiče:

Prosíme rodiče, aby nedávali dětem s sebou cenné věci a předměty, které na tábor nepatří, neboť nemůžeme nést odpovědnost za jejich případnou ztrátu nebo poškození. Jedná se zejména o šperky, elektroniku, větší částky peněz apod. Zároveň příliš nedoporučujeme, aby si děti braly s sebou mobilní telefony, v táboře není dostatečný signál, přístroje nelze dobíjet a mohou  se např. vlhkostí vážně poškodit!

Na táboře je přísně zakázáno kouření, požívání alkoholu, drog nebo jiných omamných a psychotropních látek apod. V případě porušení tohoto zákazu nebo jiného hrubého porušení táborového řádu bude dítě z tábora okamžitě vyloučeno na náklady rodičů a bez nároku na navrácení ceny.

Dále žádáme všechny rodiče a příbuzné dětí, aby jim na tábor co nejvíce psali, zejména v případě nepříznivého počasí, a nečekali s dalším dopisem až na odpověď dětí. Dítě velmi často zapomene napsat domů z důvodu zaujetí programem tábora. Zejména na začátku tábora nebo při zhoršeném počasí mohou také být dopisy (hlavně malých dětí nebo dětí, které jsou na táboře poprvé) pesimistické a mohou obsahovat žádosti o odvoz z tábora. Taktéž napíše-li dítě nějakou negativní zprávu, buďte trpěliví a popř. si prověřte tato sdělení. Budete-li mít v těchto případech zájem o bližší informace, obraťte se přímo na provozovatele tábora. Vaše požadavky předá vedení tábora, případně dojedná spojení. Prosíme, neposílejte velké balíky s různými pochutinami, děti mají na táboře jídla vč. sladkostí víc než dost.

Po návratu dítěte z tábora si udělejte čas a popovídejte si s ním o průběhu celého pobytu. Pokud dítě hovoří o závažnějších negativních zkušenostech jakéhokoliv druhu, prověřte si je – nejlépe přímo u provozovatele tábora.

Věříme, že táborový pobyt bude pro dítě patřit k těm nejhezčím prázdninovým zážitkům.